*

 

 

 

Szanowni Goście, Drodzy Pacjenci

Skutki zdrowotne pandemii i izolacji są ogromne. Najbardziej ucierpiały osoby z chorobami przewlekłymi, sprzyjały temu- brak ruchu, nadmierne odżywianie, stres, utrudniony dostęp do lekarza. Większość osób walczących skutecznie z otyłością ponownie przybrało na wadze, pojawili się nowi otyli. Wraz z nasileniem otyłości ujawniły się inne choroby jak cukrzyca, zaburzenia lipidowe, nadciśnienie tętnicze, choroby sercowo-naczyniowe, zespół stresu pourazowego, choroby stawowe itd.

Cieszymy się, ze czas ścisłej izolacji stopniowo mija. W ramach hotelu Uzdrowiskowym St. George w Ciechocinku utworzona w styczniu br. Klinika Balneologii przygotowuje się po obowiązkowej przerwie do przyjęcia gości z zachowaniem wszystkich przepisów. Najważniejsze abyście się czuli Pastwo u nas bezpiecznie. Otwieramy naszą działalność leczniczo-rekreacyjną od

31.05. 2020. Zastosujemy się do obowiązujących przepisów sanitarnych. W tym planujemy udostępnić pokoje jedno-osobowe dla wszystkich, poza osobami z rodziny czy znajomych dla których przygotujemy pokoje 2- osobowe. Posiłki będą serwowane do stolików z zachowaniem odległości lub dostarczymy indywidualnie do pokoju. Postaramy się, aby dostępna była słynna dieta niskokaloryczna Sw. Jerzego. Niestety nieczynny będzie basen z przyczyn od nas nie zależnych, ale oferujemy zabiegi hydroterapeutyczne indywidualne, różne formy ćwiczeń, zabiegi borowinowe, fizykoterapie, krioterapie lokalna, karboksyterapię i ozonoterapię.

Przyjmowanie zabiegów przez pacjentów zostanie tak zorganizowane, aby osoby oczekujące na zabieg nie gromadziły. W godzinach popołudniowych możliwe będą spacery indywidualne lub w małych grupach, w tym nordic walking.

Jesteśmy przygotowani do świadczenia usług medycznych, zapraszamy i oczekujemy Państwa w naszym obiekcie

www.balneoklinika.pl; Tel 798 688 588 (poniedziałek-piątek 9.00-16.00).

Ceny zostały skalkulowane na najniższym możliwym poziomie

Prof. dr hab. med. Irena Ponikowska

 

 

 

 

WAŻNA  INFORMACJA  O ZMIANIE LOKALIZACJI

Balneoklinika St.George

Pod kierownictwem Prof. dr hab. Ireny Ponikowskiej

 

 

Nasz nowy adres- rezerwacja

BalneoklinikaSt George

87- 720 Ciechocinek ul. Wojska Polskiego 2

tel.  54 253 0000  lub tel/fax 54 253 0001

tel. +48798688588 ( od poniedziałku do piątku 9.00-16.00)

e-mail: Ciechocinek@st-george.pl

e-mail: info@balneoklinika.pl

 

 

 

Pakiety usług

Zabiegi

Balneoklinika

Uzdrowiskowy Szpital Kliniczny w Ciechocinku utworzony został w 2005 roku na bazie wcześniej istniejącej (0d 1974r) Kliniki Balneologii Instytutu Medycyny Uzdrowiskowej w Poznaniu. Po likwidacji Instytutu Medycyny Uzdrowiskowej w 1992 r jako były pracownik tego Instytutu, postanowiłam  stworzyć jednostkę, która przynajmniej w najważniejszych zadaniach mogła by spełniać rolę byłego Instytutu. Podejmowaliśmy wielokrotnie działania  w kierunku utworzenia samodzielnej jednostki publicznej naukowo-dydaktycznej pracującej na rzecz lecznictwa uzdrowiskowego w Polsce. Niestety nie  udało się utworzyć takiej jednostki głownie z przyczyn finansowych. Wobec tego w 2005 roku podjęłam decyzje utworzenia jednostki niepublicznej z zaangażowaniem własnych środków finansowych- Uzdrowiskowy Szpital Kliniczny.

      Szpital nasz stanowił bazę naukowo-dydaktyczna dla całego lecznictwa uzdrowiskowego w Polsce, był jedynym miejscem w kraju gdzie prowadzono szkolenie lekarzy z całej Polski, zdobywali specjalizacje, doktoraty. Przeszkoliliśmy ponad 1500 lekarzy pracujących w  uzdrowiskach w Polsce.

   W związku  z uniemożliwieniem dalszej współpracy z PPUC od 2020 roku rozpoczynamy działalność leczniczą w nowej siedzibie.  
Znaczna część działalności leczniczej, dydaktycznej i naukowo-badawczej będzie kontynuowana w nowej jednostce w Ciechocinku - Balneoklinice St.George.